Baremli Sadakat Programları Kullanarak Satışlarınızı Nasıl Arttırırsınız?

İşletmenizin sadakat kulübüne birden çok üyelik baremi eklemek, satışlarınızı arttırma fırsatı sağlayacaktır. Baremler sadece sadık müşterilerinize daha fazla ödül/fırsat sunmanızı sağlamaz, aynı zamanda müşterileri ne kadar sadık olduklarına göre ödüllendirmenize de imkan tanır.

İşletmenizin sadakat kulübüne birden çok üyelik baremi eklemek, satışlarınızı arttırma fırsatı sağlayacaktır. Baremler sadece sadık müşterilerinize daha fazla ödül/fırsat sunmanızı sağlamaz, aynı zamanda müşterileri ne kadar sadık olduklarına göre ödüllendirmenize de imkan tanır. Baremleri ve bu baremlere sağlayacağınız fırsatları doğru kurguladığınızda, en iyi müşterilerinizi güçlü marka savunucuları olmaya motive etmekle kalmaz, tekrar satın alımları da tetiklersiniz. Peki, baremleri işletmeniz için nasıl uygulayabilirsiniz? Bu üç ipucunu aklınızda tutun:

Barem skalası oluşturun 

Müşterilerinizi daha fazla harcayarak veya daha fazla puan kazanarak zirveye ulaşmaya teşvik edecek baremler oluşturun. Sağlayacağınız fırsatlar ne kadar değerli olursa -özel indirimler, özel fırsatlar veya her satın almada daha fazla puan kazanma gibi- dönüş o kadar iyi olur.

Bangır bangır bağırın!

Kulüp üyelerini baremlere ayırdığınızda, hem daha yüksek bir bareme nasıl geçeceklerini hem de daha yüksek bir bareme geçtiğinde neler kazanacağını haber verin. İşletmenizde yer alacak flyerlar, posterler, masa kartları gibi iletişim malzemeleri ve app içinde hangi baremde yer aldığını gösteren görseller kulüp üyelerini daha yüksek baremlere ulaşmaya teşvik etmek için çok iyi bir yol olabilir. Bir müşterinin yalnızca daha yüksek baremlerde yararlanabileceği avantajları olabildiğince vurgulayın ve müşterilerinize her bir bareme ulaşmak için tam olarak ne yapmaları gerektiğini söylediğinizden emin olun.

Müşteri deneyimini önemli bir avantaj haline getirin

Her şey indirim ve avantajlarla ilgili değil! Müşterilerin kulübünüzün en üst baremine ulaştıklarında güçlü bir müşteri deneyimi yaşarlar. En üst baremi özel bir kulüp gibi hissettirmek için, onlara etkileyici görünen bir isim verebilirsiniz ya da çalışanlarınızdan kasada bu üyelere farklı hitap etmelerini / tanındıklarını hissettirmelerini isteyebilirsiniz. Daha da büyük bir jest yapmak için, yalnızca en yüksek barem için ayrı bir menü veya ürün/servis oluşturmayı düşünebilirsiniz.

Share
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Bonobo'da Ne Var Ne Yok?

Sosyal medya paylaşımlarınızla yeni üye sayınızı katlayın! 

Sadakat kulübünüze üye kazanımı için yeni bir özelliğimiz var: Ödülle Hızlı Kayıt Yeni bir ödül veya indirim kuponunun bağlantısını sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak hem trafik yaratın, hem üye sayınızı ve satışlarınızı arttırın! Sistem nasıl işler? 1. Ödülün bağlantısını sosyal medya hesaplarınızda

Read More »
Blog

Menünüzü Pazarlama Aracına Dönüştürmenin 3 Yolu

Son derece rekabetçi restoran endüstrisinde, müşteriler nerede yemek yiyeceklerine veya paket yemek siparişi vereceklerine karar verirken aralarından seçim yapabilecekleri çok sayıda seçeneğe sahiptirler. Öne çıkmak ve daha fazla satış çekmek için restoran sahipleri kendilerini rekabette farklılaştırmanın yollarını bulmalıdırlar. Ellerindeki güçlü

Read More »
Blog

Ailelerini Büyüten ve İş Kuran 4 İlham Verici Girişimci Anne

    Annelik ve kariyeri dengelemenin birçok zorluğuna rağmen, dünya çapındaki birçok anne, ikisini başarılı bir şekilde birleştirmenin yollarını buluyor ve bir kadın annelik sorumluluklarının yanı sıra kendi işini yürüttüğünde, bir “mompreneur” yani anne girişimci olarak kabul ediliyor. 8 Mayıs’ta

Read More »

Talebiniz başarıyla bize ulaştı.

Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Sizi Arayalım!

Ekibimiz ile size özel bir demo planlamamız için formu doldurmanız yeterli. En kısa sürede size geri döneceğiz.