Ailelerini Büyüten ve İş Kuran 4 İlham Verici Girişimci Anne

 

 

Annelik ve kariyeri dengelemenin birçok zorluğuna rağmen, dünya çapındaki birçok anne, ikisini başarılı bir şekilde birleştirmenin yollarını buluyor ve bir kadın annelik sorumluluklarının yanı sıra kendi işini yürüttüğünde, bir “mompreneur” yani anne girişimci olarak kabul ediliyor.

8 Mayıs’ta Anneler Günü’nü kutlamanın şerefine, hikayeleriyle size ilham verecek dört harika girişimciyi size tanıtmak istedik!

1. Patricia Williams, McDonald’s İmparatorluğunu inşa eden anne

Williams’ın fast food devi ile yolculuğu, birkaç McDonald’s lokasyonuna sahip olan aile üyelerinden ilham almasıyla başladı. 1984’te, o ve kocası emeklilik birikimlerini nakde çevirdiler ve McDonald’s franchise programına 1 şube için başvurdular. Marka 1980’lerde hızla genişlediğinden, ikinci bir yer şube daha satın aldılar.

Evlilikleri sona erdikten kısa bir süre sonra kocasının şirketteki hissesini satın aldı, Patricia’nın kızları Nicole ve Kerri anneleri ile birlikte şirketi yönetmeye başlayınca aile şirketi konsepti canlı kaldı ve sonunda kendileri de mağaza sahibi oldular. 2014 yılında Patricia, bir McDonald’s işletmecisinin elde edebileceği en yüksek onur olan Altın Kemer Ödülü’ne layık görüldü.

Bugün aile, Patricia’nın kızları Nicole ve Kerri’ye ait 5 lokasyon da dahil olmak üzere Compton, CA’daki 18 şubenin tamamına sahip. Aile kuruluşu, bugüne kadar neredeyse 50 milyon dolar gelir elde etti ve aktif olarak hayır programlarına da katılarak 700’den fazla çalışanı istihdam etti.

Soldan sağa: Kerri, Patricia Williams, Nicole

2. Mireille Hayek, Yemek Tutkusu Olan Anne

Evlenmek ve bir aile kurmak, Mireille Hayek’in yemek pişirme tutkusunun başlangıcıydı. Resmi bir şef eğitimi veya deneyimi olmadan, 2006 yılında Lübnan’da “La Parilla” adlı ilk restoranını açtı. 2009 yılında, kızının adını taşıyan bir Hint füzyon restoranı olan “Yasmina” adlı ikinci restoran konseptini açtı.

Üçüncü konsept olan Em Sherif, 2011’de Lübnan’ın Beyrut kentinde başlatıldı ve sonunda “Dünyanın En İyi 50si” Grubu tarafından 2021’de kadın liderliğindeki en iyi dokuz restorandan biri seçildi. Arapça’da “Şerif’in annesi” anlamına gelen Em Sherif, adını oğlundan almıştır ve ikili, tüm restoran projelerinde birlikte çalışmıştır. Bugün, Em Sherif grubu Orta Doğu bölgesinde 12 lokasyona ulaşmıştır ve Avrupa’daki ilk çıkışını, Londra’daki Harrods ve Monako’daki Hôtel de Paris’teki lüks mağazalarda konumlar açarak yapmıştır.

Mireille’in kızı Yasmina, grubun yönetici şefi olmadan önce, ünlü bir Uluslararası Mutfak Sanatları Okulu olan Paul Bocuse Enstitüsü’ne devam etmiştir. Artık Avrupa restoranlarını kendisi işletiyor. Anne-kız ikilisi, restoranlarını açmak için seçtikleri yerlerde geleneksel Lübnan mutfağı sunmak ve yemek trendlerini takip etmek için sürekli birlikte çalışıyor.

Yasmina Hayek (solda) ve Mireille Hayek (sağda)

3. Paige Lauren, Los Angeles’ın Lüks Çocuk Giyim Serisinin Arkasındaki Anne

Aslen bir mimari tasarımcı olan Paige Lauren, kariyerinin konutlar tasarlamaktan bebek kıyafeti tasarlamaya dönüşmesini beklemiyordu. 2008’de onu kendi işini kurmaya motive eden iki olay, mimari tasarım işini etkileyen 2008’deki küresel durgunluk ve arkadaşının yeni doğan bebeği için yaptığı sinir bozucu bir alışveriş deneyimiydi. Modern ve sade bir şey ararken onun tasarım anlayışına uygun bir şey bulamamıştı.

Bebek kıyafetleri imalatı ve tasarımı konusunda deneyimi olmamasına rağmen, oğluna hamileliği sırasında kendi adını verdiği çocuk giyim markasını kurdu. Artık Paige Lauren, Los Angeles’taki ve ABD’deki her ebeveyn için bebek kıyafeti alışverişinde ilk durak olarak kabul ediliyor.

Paige Lauren

4. Becky Cannon, Yeşil İlkelere Sahip Anne

Çocuk Gelişimi alanında lisans derecesini aldıktan sonra, Becky anaokulu öğretmeni olarak çalışmak üzere Japonya’ya taşındı. 1980 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne geri döndükten sonra ikinci kızı Mari’yi doğurdu ve ilk kızı Emi’ye bakarken kullandığı Japon ürünlerine benzer özelliklere ve niteliklere sahip doğal ürünler aradı.

Değerlerine uygun ürünler geliştirme tutkusuyla 1982 yılında Green Sprouts Inc.’i kurdu. O zamandan bu yana şirket, 40 yıl boyunca, sağlıklı ve pratik ürünler sağlama misyonuyla ana-kız yönetiminde varlığını sürdürüyor. Ürünlerin tamamı çevre dostudur ve şu anda dünya çapındaki müşterilere hizmet veren paslanmaz çelik ve bitkisel plastik gibi sağlıklı ve güvenli malzemelerden yapılmıştır.

Carolina Spark Magazine ile yakın zamanda yapılan bir röportajında Cannon, bugünün annelerine, özellikle de kariyer ve ailelerini dengeleyen annelere karşı sempati duyduğunu belirtiyor. Cannon, kızlarını, sipariş paketlemelerini ve onunla fuarlara katılmalarını sağlayarak işe dahil etmiş ve aile – iş dengesini bu şekilde kurmuş. Annelere sezgilerine güvenmelerini ve çocukları için savunmaları gereken prensipleri dinlemelerini tavsiye ediyor.

Soldan sağa: Mari, Becky Cannon, Emi

Bir anne olarak görevleri yerine getirirken bir işletme sahibi olmanın sorumluluklarını üstlenmek, iki tam zamanlı işe sahip olmak gibi inanılmaz derecede zor olabilir. Yorucu olsa da, bu kadınlar annelik ve kariyerlerinde başarılı olmak açısında ilham verici rol modeller…

Como ekibi olarak Anneler Gününüzü Kutlarız!

Share
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Uncategorized

Müşterilerin Sadakat Programlarından Vazgeçmelerinin 5 Nedeni

  Business Wire’a göre, tüketicilerin %84‘ü, sadakat programı sunan bir markayı tercih etme olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor. Amazon, Starbucks ve Sephora gibi büyük markalar, dünyanın her yerinden müşterilerin abone olduğu en başarılı sadakat programları arasında yer alıyor. Bununla birlikte, özellikle

Read More »
Blog

Kademeli Sadakat Programları ile Müşteri Sadakati Oluşturma

Kademeli sadakat programı, müşterilerin derecelerine göre farklı avantajlar elde ettiği bir üyelik programı türüdür. Geleneksel sadakat programlarından farklı olarak, çok seviyeli sadakat programları, üyeleri belirli metriklere göre farklı gruplarda sıralar. 2022 Küresel Müşteri Sadakat Raporu, katmanlı sadakat programlarına sahip kuruluşların,

Read More »

Talebiniz başarıyla bize ulaştı.

Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Sizi Arayalım!

Ekibimiz ile size özel bir demo planlamamız için formu doldurmanız yeterli. En kısa sürede size geri döneceğiz.